فارسى - سوره قريش

قرآن كريم » فارسى » سوره قريش

اختر القاريء


فارسى

سوره قريش - تعداد آیات 4
لِإِيلَافِ قُرَيْشٍ ( 1 ) قريش - الآية 1
(کیفر لشکر فیل‌سواران) بخاطر این بود که قریش (به این سرزمین مقدس) الفت گیرند (و زمینه ظهور پیامبر فراهم شود)!
إِيلَافِهِمْ رِحْلَةَ الشِّتَاءِ وَالصَّيْفِ ( 2 ) قريش - الآية 2
الفت آنها در سفرهای زمستانه و تابستانه (و بخاطر این الفت به آن بازگردند)!
فَلْيَعْبُدُوا رَبَّ هَٰذَا الْبَيْتِ ( 3 ) قريش - الآية 3
پس (بشکرانه این نعمت بزرگ) باید پروردگار این خانه را عبادت کنند،
الَّذِي أَطْعَمَهُم مِّن جُوعٍ وَآمَنَهُم مِّنْ خَوْفٍ ( 4 ) قريش - الآية 4
همان کس که آنها را از گرسنگی نجات داد و از ترس و ناامنی ایمن ساخت.

كتب عشوائيه

 • احترام و تقدیر متبادل بین صحابه و اهل بیتیکی از موارد تحریف تاریخ این است که عده‌ای به دروغ مدعی هستند که صحابه و اهل بیتش با یکدیگر دشمنی داشته اند، و حال آن که چنین نبوده و بلکه خداوند در مورد آنان می‌گوید: (أشداء على الكفار رحماء بينهم) «در برابر کافران سرسختند و با یکدیگر مهربان» [الفتح: 29].

  ناشر : مرکز بحوث مبره آل و اصحاب - کویت

  المصدر : http://www.islamhouse.com/p/364879

  تحميل :احترام و تقدیر متبادل بین صحابه و اهل بیتاحترام و تقدیر متبادل بین صحابه و اهل بیت

 • آئین زرتشت از دیدگاه ماما اگر از دلایت قرآن و روایت پیامبران صرف‌نظر کنیم، هرگز نمی‌توانیم به حقانیت زرشت و آئین او پی ببریم، زیرا که اولا زمان ظهور زرتشت و شرح اقدامات او روشن نیست، و ثانیا کتاب اوستا که بدو منسوب شده، از گزند فزونی و کاستی محفوظ نمانده است. پس نه پیامبر این آئین را به خوبی می‌توان شناخت و نه کتاب و پیام وی را به درستی می‌توان یافت، حتی زمان ظهور زرتشت معلوم نیست که وی در کدام عصر می‌زیسته است

  نویسنده : مصطفی حسینی طباطبایی

  ناشر : سایت عقیده http://www.aqeedeh.com

  المصدر : http://www.islamhouse.com/p/275232

  تحميل :آئین زرتشت از دیدگاه ماآئین زرتشت از دیدگاه ما

 • مختصر خمس از نظر حدیث و فتوی(خلاصه‌ای از کتاب حقایق عُریان در اقتصاد قرآن «خُمس») با نگاهی دقیق و تدبّری عمیق به کتاب خدا و سنّت رسول الله صلی الله علیه وسلم به آسانی روشن می‌شود که زکاة و خُمسی که اکنون بین مردم‌ها معروف و معمول است چندان ارتباطی به دین مبین اسلام که یگانه شاهراه سعادت دارین و تنها طریق وصول به فوز و فلاح نشأتین است، ندارد. بلکه می‌توان گفت پاره‌ای از آن ساخته‌ی آراء و بافتة أهواء رجالی است که چندان به حکمت احکام و حُرمت و عظمت اسلام توجهی نداشته‌اند! و از تعصبات جاهلانه و یا سیاست خصمانه‌ی عدّه‌ای مُغرض مایه می‌گیرد.

  نویسنده : حیدر علی قلمداران

  ناشر : سایت عقیده http://www.aqeedeh.com

  المصدر : http://www.islamhouse.com/p/364875

  تحميل :مختصر خمس از نظر حدیث و فتویمختصر خمس از نظر حدیث و فتوی

 • فضل ائمه اربعه اهل سنتهدف ما در این کتاب از بيانِ زندگي ائمة اربعه تنها اين است که مسلمانان آنها را شناخته و در پيروي از قرآن و سنت رسول‌الله -صلى الله عليه وسلم- به اين ائمة بزرگوار اقتدا کنند زيرا تنها با پيروي از قرآن و سنت است که امت اسلامي راه راست را شناخته و عزت و بزرگي را خواهد ديد

  نویسنده : جلال الدین عباسی

  ناشر : سایت عقیده http://www.aqeedeh.com

  المصدر : http://www.islamhouse.com/p/287317

  تحميل :فضل ائمه اربعه اهل سنتفضل ائمه اربعه اهل سنت

 • تئوری امامت درترازوی نقددر این نوشتار نویسنده می‌کوشد تا نشان دهد که تئوری امامت – آنچنانکه در بین اهل تشیع رایج است – در ترازوی نقد وزنی ندارد و نیازمند به تجدید نظر و بازسازی تئوریک است. توحید، نبوت و معاد اصول سه گانه ایست که تمام مسلمانها بدان اعتقاد داشته و ادعای ایمان بدون آن ناقص خواهد ماند. اما با مرور زمان در بین گروهی از مسلمین نظریة امامت بوجود آمد و کم کم با پر و بال دادن این نظریه آنرا اصلی از اصول دین خویش پذیرفته و برای آن مسایل و فضایل درست کرده اند، و فعلا نیز در تبلیغات رسانه ای اصول سه گانه ای اسلام را تحت الشعاع این فکر قرار می دهند. اما در داخل مذهب شیعه هستند کسانی که بعد از تحقیقات و با رجوع به کتاب و سنت و با استفاده از عقل خویش مسایلی چون امامت و خصوصا غایب شدن یکی از امامان را نپذیرفته و آنرا نقد می نمایند. آقای حجت الله نیکوئی در این کتاب غیبت یکی از امامان و حتی نظریة امامت را به چالش می کشد، و در پرتو عقل و خرد این مسایل را خرافاتی بیش نمی داند. اداره ی سایت عقیده کتاب تئوری امامت در ترازوی نقد تألیف آقای نیکوئی را در این مبحث کتابی مناسب دانسته خدمت شما خوانندگان و دانش پژوهان گرامی تقدیم میدارد.

  نویسنده : حجت الله نیکویی

  ناشر : سایت عقیده http://www.aqeedeh.com

  المصدر : http://www.islamhouse.com/p/287333

  تحميل :تئوری امامت درترازوی نقدتئوری امامت درترازوی نقد

اختر اللغة

اختر سوره

كتب عشوائيه

اختر تفسير

المشاركه

Bookmark and Share